Seville Travel Guide Guía turística de Sevilla Informaţii turistice Sevilla Informazioni Siviglia turismo Sevilla Hauptstadt Information Tourismus Costa del Sol Andalusien Przewodnik po Sewilli Туристический справочник Севильи Guide touristique de Séville Toeristische gids van Sevilla Toeristische gids van Sevilla Sevilla Rejseguide Turistický průvodce Sevillou Informação Sevilla turismo Туристически справочник на Севиля

Sevilla


 


Sevilla

Gente caminando por el centro de Sevilla EspañaChůze pěšky
Pohybovat se po Seville je jednoduché. Centrum města je celistvé a pěšky snadno přístupné. Jít pěšky od univerzity či parku Marie Luisy na náměstí plaza Nueva netrvá více než 20 minut.

paseando en bicicleta Sevilla EspañaJízda na kole
Použít kolo je jednoduchý způsob, jak se pohybovat městem, neboť terén je rovinatý i když jezdit v dopravním provozu může být někdy poměrně nelehký úkol.

Městský autobus
Autobus je nejjednodušší a nejrychlejší způsob cestování po Seville, když se chcete dopravit o něco dál. Lístek stojí 0.90 EUR. Autobusová služba je v provozu denně od 6:00 hod. do 23:15 hod. V Info-Autobus urbano Sevilla EspañaCentru či stánku můžete zakoupit mapu s kompletními autobusovými linkami. Pokud máte v úmyslu se pohybovat převážně autobusem, bude výhodnější zakoupit jízdenku na více jízd v kiosku. A pokud plánujete měsíční pobyt s hojným využíváním autobusu, bude nejvýhodnější měsíční jízdenka. Autobusová síť se skládá z okružních linek (autobusy C-1, C-2, C-3 a C-4) a linkových autobusů (sever, jih, východ, západ). Do většiny autobusů můžete nastoupit na následujících čtyřech stanovištích:

Plaza Nueva
Plaza de la Encarnación
La Barqueta
Prado de San Sebastián

Taxi
Jízda taxíkem je vhodný způsob, jak se pohybovat po Seville především v noci, kdy se ulice mohou stát nebezpečnými kvůli výtržníkům. Taxislužba je jiná možnost, jak se přemístit i přesto, že je dražší než autobus. Není obtížné zastavit taxíka na ulici, který když je volný, má Taxi Sevilla Españazapnuté zelené světlo, a oznamuje tedy, že je k dispozici.Většina z nich jsou nová vozidla, jež nabízejí dostatek místa pro dvě osoby a objemná zavazadla. Pokud byste potřebovali malou dodávku nebo větší taxi, je možno jej rezervovat telefonicky. Většina jízd stojí od 3 do 6 EUR. Z letiště do centra a obráceně existuje pro taxíky pevný tarif. Cena je 17 EUR během dne a 20 EUR během prázdnin, v neděli a v noci (po 22:00 hod.). Do taxíka můžete nastoupit na náměstích v centru, na speciálně označených stanovištích, pokud se Vám nepodaří zastavit taxíka na místě, kde se právě ocitáte.
Nejlepší stanoviště taxíků najdete zde:

Plaza del Duque (en frente de El Corte Inglés)
Plaza de la Encarnación
Plaza Alfalfa
Plaza Nueva
Plaza de Cuba

Telefonní čísla taxislužby:
95 467 55 55
95 458 00 00

Vlak
Jak se dopravit na nádraží z centra:
Nastoupit do vlaku, nebo vlakem přijet na Nádraží Santa Justa de Sevilla je snadné, nachází se na třídě Kansas City, blízko centra. Pěšky se dostanete na nádraží za 15 až 20 minut z centra, záleží na místě, kde se právě nacházíte. Taxík Vás zaveze na nádraží za 4 až 6 EUR, v závislosti na Vašem stanovišti. Dvě autobusové linky staví na nádraží: Autobus C-2 a autobus 32.

Jak se dopravit do centra z nádraží
Po příjezdu můžete jet taxíkem do centra (u východu z nádraží) za 4 až 6 EUR. Pokud zvolíte autobus, máte dvě varianty. Autobus 32 Vás zaveze na Plaza de la Encarnación v centru. Pokud zvolíte za cíl náměstí Plaza Nueva, v úplném středu města, obejděte blok nebo dva na třídu Avenida de Kansas City a tam nastupte do autobusu 21. V případě, že nemáte mnoho zavazadel, můžete jít do centra pěšky.

Jízdenky na vlak zakoupíte na nádraží, v kanceláři RENFE, jež najdete v ulici Calle Zaragoza za náměstím Plaza Nueva, nebo on-line na webových stránkách rezervačního systému společnosti RENFE. Také cestovní kanceláře Vám mohou obstarat jízdenky, především ve spojitosti s letem či dalšími Vámi požadovanými službami. Najít cestovní kancelář je velmi snadné, neboť se nachází téměř na každém rohu. Pro  cestování Tren AVE Sevilla Españado Madridu je nejlepší jet rychlostním vlakem AVE, jež Vám ušetří spoustu času. I přesto, že je AVE dražší, se jízda s ním vyplatí. Pokud pojedete s AVE v 10:00, bude jízdenka o něco levnější, a dobře si promyslete, jak naložíte s časem, když dorazíte do Madridu již ve 12:30 hod.! Je třeba vědět, že mnohdy je levnější do Madridu letět, obzvláště když se dopravíte na letiště veřejnou hromadnou dopravou. Já jsem jednou našel let za 25 EUR, což byla polovina ceny vlakové jízdenky. Všeobecně je AVE levnější, ale ne vždy. Přesné ceny a jízdní řád do/z jakéhokoli města najdete na webových stránkách jízdních řádů RENFE.

Pomocné informace a odkaz:
RENFE informace 24 hodin: 902 24 02 02
http://www.renfe.es

Autobusové regionální linky
Estación de autobuses de plaza de Armas Sevilla EspañaJak se dostat na autobusové nádraží, popř. z autobusového nádraží:
Obě nádraží se nachází v centru a můžete se tam dostat ve většině případů pěšky. Nebo můžete jet taxíkem a udat taxikáři jméno nádraží, do kterého jedete. Nádraží Plaza de Armas se nachází tři bloky od mostu Triana a Reyes Católicos. Nádraží Prado de San Sebastian najdete blízko univerzity, naproti Jardines de Murillo. Pokud budete cestovat autobusem ze Sevilly, můžou se objevit nejasnosti ve výběru autobusového nádraží. Cestujete-li do měst či vesnic Andalusie, např. Cádiz, Granada, Málaga, nebo Carmona, odcestujete z nádraží Prado de Estación de autobuses de Prado de San Sebastian Sevilla EspañaSan Sebastian. Cestujete-li do Huelvy nebo jiného města mimo Andalusii, třeba do Madridu, měst v Extramaduře či v Portugalsku, odjedete z nádraží Plaza de Armas. V každém případě Vám doporučujeme se informovat předem, neboť místo odjezdů se může průběžně měnit. Dovolat se telefonicky na informace není vždy snadné, linky jsou buď obsazené nebo nikdo neodpovídá. Nejlepším řešením je zajít si den před odjezdem na nádraží, nebo se informovat přímo v cestovní kanceláři.

Pomocné informace:
Autobusové nádraží Prado de San Sebastian
Tel.: 954 41 71 11
Autobusové nádraží Plaza de Armas
Tel.: 954 90 80 40

Letadla a letiště
Letiště
Jak se dostat na letiště:
Letiště San Pablo se nachází asi 12 km na sever od města. Pokud pojedete taxíkem, zaplatíte pevný tarif 17 EUR během dne a 20 EUR během prázdnin, v neděli a v noci, od 22:00 hod.
Rovněž můžete využít autobusových spojů z následujících stanic:

Puerta Jerez ( naproti hotelu Alfonso XIII )
Palos de la Frontera (u Casina de la Exposición)
Pedro de Castro (Hotel Pasarela – Hotel Meliá)
Enramadilla (Renfe – Viapol)
Avda. San Francisco Javier (Budova Sevilla II)
Luis de Morales (Hotel Portacoeli – Hotel Lebreros)
Avenida de Kansas City (Nádraží Santa Justa – Hotel Occidental)

Autobusové jízdenky stojí 2,50 EUR. Autobusy jezdí v taktu 30 minut od 6:15 hod. a v 15.00 hod. mají přestávku 1,5 hodiny. Poté je letištní linka v provozu do 21:00 hod. Více informací získáte v autobusovém podniku Los  Amarillos, který je odpovědný právě za tuto trasu, tel.: 902 21 03 17.

Jak se dostat z letiště do centra
Taxíky čekají u příletové haly v blízkosti prostoru pro výdej zavazadel. Vydejte se k prvnímu taxíku v řadě, obvykle Vám řidič pomůže se zavazadly. Také můžete jet již výše zmíněným autobusem. U východu z terminálu půjdete doprava kolem taxíků, kde se nalézá autobusová zastávka s informacemi o odjezdech. Pokud si chcete vypůjčit auto, jsou Vám k dispozici pulty s personálem v prostoru příletové haly.

Pomocné informace:
Letiště San Pablo: Tel.: 954 44 90 00
Informační kancelář letiště San Pablo: Tel.: 954 22 89 01
Los Amarillos (letištní autobusová linka): Tel.: 902 21 03 17


regresar arriba

siguiente  

Descarga de Responsabilidades: Hemos intentado hacer que la información en este sitio web sea lo más exacta posible, pero es suministrada "como está" y no aceptamos ninguna responsabilidad por alguna perdida, daño o inconveniencia sufrida por alguien cómo resultado de esta información.Sevillatourist.com es un sitio web propiedad a empresa española Spanish & Internship Consultant S.L. Calle Miguel Bueno Lara, 8, 6-3. info@sevillatourist.com, que está inscrita en el registro oficial de empresas de Málaga (Registro Mercantil) con el siguiente Cif y números de registro (Cif B92896588, Tomo 4437, Libro 3346, Folio 40).


 
Naučte se Španělsky ve Španělsku
    Kursy španelštiny ve Španelsku  


mapa Sevilla
 zvětšit  

 

Úvod | Dějiny Sevilly | Užitečné informace | Mapy Sevilly | Počasí v Seville | Dopravní prostředky

Památky v Seville | Muzea v Seville | Noční život v Seville | Provincie Sevilla | Restaurace