Seville Travel Guide Guía turística de Sevilla Informaţii turistice Sevilla Informazioni Siviglia turismo Sevilla Hauptstadt Information Tourismus Costa del Sol Andalusien Przewodnik po Sewilli Туристический справочник Севильи Guide touristique de Séville Toeristische gids van Sevilla Toeristische gids van Sevilla Sevilla Rejseguide Turistický průvodce Sevillou Informação Sevilla turismo Туристически справочник на Севиля

Sevilla


 


Sevilla

V okolí Sevilly nejdete velké množství míst, která se vyplatí navštívit.

Retratos de ciudadanos romanos de Italica

Ŕímské zříceniny Italica
Římské zříceniny Italica se nacházejí v Santiponce, v malém městě 15 km od Sevilly. Ruiny, které se ještě dnes dají shlédnout, se rozprostírají na malém vrchu nad nížinou řeky Guadalquivir 7 km od Sevilly. Místo bylo založeno v roce 206 př.n.l. římským generálem Escipiónem, pro zraněné vojáky ve válce se sousedním městem Ilipa Magna – dnes Alcalá del Río – v průběhu druhé punské války. Jedná se o nejstarší římské osídlení na Pyrenejském poloostrově.

„Sierra Sur“ de Sevilla
Je známá svými aktivitami ve volné přírodě: bezmotorové létání v Montellanu, výstup na Morón y Algámitas (nejvyšší vrchol v Seville), pěší turistika, cyklistika, jízda na koni přes Vía Verde de Coripe (stará vlaková trať s 26 tunely v nádherné krajinné oblasti).

Carmona
Město situované v nížině řeky Corbones je významné svou velikostí a pozůstatky rozličných kultur, které toto území v minulosti obývaly. Kostely, paláce a hradby tvoří část širokého uměleckého dědictví, které najdeme v historickém centru Carmony. Zde utkví Váš zrak na imponující arabské pevnosti Alcázar del Rey Don Pedro. Mimo obrovského kulturního dědictví si zde můžete vychutnat i kulinářské skvosty v místních restauracích, známých svými lahodnými pokrmy sevillské a andaluské tradice.

Alcala de Guadaira
Město Alcala de Guadaira se nachází nedaleko Sevilly. Za zmínku stojí místní hrad s 11 věžemi a krásné borovice de Oromana.

Sanlucar de Barrameda, Doňana
Řeku Guadalquivir můžete sjet lodí směrem do Sanlucar de Barrameda, Doňada a říční oblasti Guadalquivir de Sevilla. Během první zastávky lodi se můžete vydat stezkami, které pronikají krásnou krajinou národního parku oblasti Doňada. Sanlucar de Barrameda je také známá svými restauracemi na rybí speciality a mořské plody. Známý je zde ovšem také nápoj a sice heřmánkový čaj. Heřmánek, jež v této oblasti získává trpkou a lehce slanou chuť z mořského ovzduší a vlhkých západních větrů, je opravdu unikátní.

Puebla del Río
Zde můžete shlédnout největší kolonii bílých labutí a v rezervaci Caňada de los pájaros na Vás čeká bezpočet vodních ptáků.

Sierra Norte de Sevilla
Přírodní park v Sierra Norte de Sevilla se nachází na severu sevillské provincie v mírně hornaté oblasti. Žije zde značná populace živočichů, ze savců např. divoká kočka, vydra, divoké prase, jelen a daňek, či králík nebo zajíc. Ptačí populace je rovněž hojná na druhy jako sup, koroptev, černý čáp a orel. V blízkosti přítoků řek, obzvláště řek Huéznar y Viar se nachází jasany, vrby a olše.
Sierra Norte je ideální prázdninový cíl pro milovníky přírody a klidu a pro ty, kteří dají přednost ‚opravdovému‘ Španělsku před masovým turismem pobřeží.

 

regresar arriba

siguiente  

Descarga de Responsabilidades: Hemos intentado hacer que la información en este sitio web sea lo más exacta posible, pero es suministrada "como está" y no aceptamos ninguna responsabilidad por alguna perdida, daño o inconveniencia sufrida por alguien cómo resultado de esta información.

Sevillatourist.com es un sitio web propiedad a empresa española Spanish & Internship Consultant S.L. Calle Miguel Bueno Lara, 8, 6-3. info@sevillatourist.com, que está inscrita en el registro oficial de empresas de Málaga (Registro Mercantil) con el siguiente Cif y números de registro (Cif B92896588, Tomo 4437, Libro 3346, Folio 40).


 
Naučte se Španělsky ve Španělsku
    Kursy španelštiny ve Španelsku  


mapa Sevilla
 zvětšit  

Úvod | Dějiny Sevilly | Užitečné informace | Mapy Sevilly | Počasí v Seville | Dopravní prostředky

Památky v Seville | Muzea v Seville | Noční život v Seville | Provincie Sevilla | Restaurace