Seville Travel Guide Guía turística de Sevilla Informaţii turistice Sevilla Informazioni Siviglia turismo Sevilla Hauptstadt Information Tourismus Costa del Sol Andalusien Przewodnik po Sewilli Туристический справочник Севильи Guide touristique de Séville Toeristische gids van Sevilla Toeristische gids van Sevilla Sevilla Rejseguide Turistický průvodce Sevillou Informação Sevilla turismo Туристически справочник на Севиля

Sevilla


 


Sevilla

Sevilla - 2012
Sevilla - 2012.

Podle pověsti byla Sevilla založena Herkulem a její počátky jsou spjaté s civilizací Tartesiů. Pod římskou nadvládou byla nazývána Híspalis a v období arabské nadvlády Isbiliya. Po objevení Ameriky se Sevilla dostává do vrcholné fáze své existence.

barco navegando por el rio Guadalquivir Sevilla EspañaSevilla leží na březích řeky Guadalquivir. Řeka je splavná ze Sevilly až  do ústí blízko Sanlúcar de Barrameda na atlantickém pobřeží.V minulých dobách hrál přístav v Seville klíčovou roli pro obchod mezi Španělskem a Novým světem a ještě dnes je jedním z nejrušnějších říčních přístavů Pyrenejského poloostrova.

Imagen de la giralda de Sevilla EspañaV Seville najdete jedny z největších a historicky nejvýznamnějších památek v Evropě: Minaret La Giralda, katedrála (jedna z největších v celém křesťanském dědictví) a palác Alcázar. Dalšími poklady jsou též Casa de Pilatos, radnice, indické archivy (kde se uchovává historická evidence amerického kontinentu), muzeum Finas Artes (druhá největší umělecká galerie Španělska), kláštery, farní kostely a paláce.

Sevilla hostila dvě světové výstavy (1929 a 1992) a je správním střediskem Andalusie.

Významné památky i fascinující historie nebrání Seville být živým městem. Je mezinárodně Vista de Sevilla desde el puente de Isabel IIznámá duchaplností a vtipem svých obyvatel a celé město jakoby na sebe upozorňuje svojí vitalitou. Je největším městem jižního Španělska, a také městem Carmen, Dona Juana a Figara.

Sevillané jsou velkými herci a předvedou to s velkým leskem na každoroční dubnové pouti Feria de Abril. Při tomto týdenním svátku se hojně pije a jí, ve dne i v noci se tancuje flamenco na tisícovce speciálně k tomuto účelu postavených jevištích. A k tomu všemu předvedou muži své nádherné koně a ženy tancují ve svých všemi barvami zářících šatech.

Imagen de la virgen de la Macarena Sevilla EspañaTěsně před touto poutí se oslavuje velikonoční týden Semana Santa, náboženský festival, na kterém se kajícníci s dlouhou kapucí pohybují v dlouhém průvodu před obřími barokními trůny, na kterých jsou umístěny obrazy Pany Marie a Ježíše Krista, obklopeni veselými davy.
Oba svátky, které se slaví na jaře, se určitě vyplatí navštívit.

Sevilla má tak nádherné kulturní dědictví, že nemusí opravdu žádnému městu závidět. Vydat se na procházku do jejích zákoutí je nejlepší způsob, jak ji poznat. Santa Cruz, je částí starého židovského dědictví se svými úzkými uličkami, šploucháním kašen, zahradami, kde kovaná Barrio de Santa Cruz Seville Spainocel napodobuje přírodní květy, a kde nalezneme stín a klid. Triana je místo, kde vzniklo flamenco a které má velkou býčí tradici. Najdete zde typické vnitřní dvory a ulice, jež si zachovaly charakter starých předměstí. Jejich odraz v řece můžete pozorovat z ulice Betis. V Trianě najdete také keramické dílny umělců. Park Marie Luisy a Calle  Sierpes jsou světově známé. V parku Marie Luisy se nachází Plaza de Espaňa a Plaza de América, vystavěné ku příležitosti světové latinskoamerické výstavy v roce 1929.

Oblast Triana u řeky je vhodnou zónou pro noční vyžití. Ulice Betis na nábřeží je charakteristická svými obchody s módou, hospůdkami, kluby, kavárnami a restauracemi. Po celém městě naleznete disko-bary a diskotéky s hudbou jako španělský pop, hip-hop, blues, salsa, merengue, samba, funky, house atd. Tyto podniky najdete v centru i předměstí, v zonách jako Plaza Alfalfa nebo Alameda de Hércules. V létě je nejvíce rušno ve velkých klubech podél řeky, v blízkosti Puente del Alamillo.


Zpět nahoru


Další  

Upozornění: Snažili jsme se o uvedení co možná nejpřesnějších informací, ovšem v případě jakýchkoliv škod, ublížení na zdraví nebo potíží vzniklých v důsledku výše uvedených informací neneseme žádnou odpovědnost.


 
Naučte se Španělsky ve Španělsku
    Kursy španelštiny ve Španelsku  


mapa Sevilla
 zvětšit  

 

Úvod | Dějiny Sevilly | Užitečné informace | Mapy Sevilly | Počasí v Seville | Dopravní prostředky

Památky v Seville | Muzea v Seville | Noční život v Seville | Provincie Sevilla | Restaurace