Seville Travel Guide Guía turística de Sevilla Informaţii turistice Sevilla Informazioni Siviglia turismo Sevilla Hauptstadt Information Tourismus Costa del Sol Andalusien Przewodnik po Sewilli Туристический справочник Севильи Guide touristique de Séville Toeristische gids van Sevilla Toeristische gids van Sevilla Sevilla Rejseguide Turistický průvodce Sevillou Informação Sevilla turismo Туристически справочник на Севиля

Sevilla


 


Sevilla

Alcázar

Alcázar de Sevilla España

Fascinující Alcázar, pocházející z roku 913 si nenechte ujít! Zde se slavila svatba  Karla V. a Isabely z Portugalska. Petr I. „krutý“ zrekonstruoval původní maurskou pevnost a přeměnil ji na královskou rezidenci. Zub času poškodil stavbu natolik, že musela být za vlády Isabely II. zrestaurována. Čelní strana stavby je v mudejarském stylu s nejbohatší dekorací ve Španělsku, na jejíž výstavbě se podíleli maurští zedníci společně se sevillskými řemeslníky a dekoratéry z Toleda. Vnitřek budovy je organizován kolem dvou vnitřních dvorů – dvůr Las Doncellas pro veřejný život a dvůr Las Muňecas pro život soukromý. Velvyslanecký sál je dekorován nádhernými štukatérskými pracemi a  kachlemi. Po schodech z 16. století se přichází do vyššího patra, pokrytého kazetovaným stropem a dekorovaného malířskými pracemi mistrů Roelase a Madraza. Za zmínku stojí též nábytek a koberce, které zdobí různé místnosti.

Dřívější továrna na tabák

Antigua fábrica de tabaco Sevilla España

Je momentálně součástí sevillské univerzity. Dřívější, ohromná továrna na tabák měla klíčové postavení pro sevillské hospodářství. Stavěla se od roku 1750 do roku 1766 a zaměstnávala až 10 000 dělníků a dělnic. Jednou z nich byla právě Carmen, operní protagonistka (balila  cigarety mezi stehny). V 19. století tvořily ženy právě tady nejpočetnější pracovní skupinu ve Španělsku.
Budova v neoklasicistickém stylu je ohromující, i když trochu pochmurná. Zabírá větší plochu než jakákoli stavba ve Španělsku, s výjimkou paláce-kláštera El Escorial v blízkosti Madridu. V jednom křídle původní továrny se nacházela stáj pro 400 mezků, vlastní věznice a dokonce mateřská škola (většina zaměstnanců byly ženy).

Indický archiv (Archivo de Indias)

Archivo general de Indias Sevilla España

Byl postaven v 16.století, a  přestože prodělal několik pozdějších úprav, uchovává dokumenty obrovského významu o vztazích Španělska s americkými koloniemi. Archiv fungoval jako obchodní konzulát. Architektem byl Juan de Herrera a stavitelem Juan de Minjares. V průběhu 17.století bylo vystavěno 2. patro. Indický archiv je od roku 1785 hlavním archivem amerického impéria ve španělské historii. 8 kilometrů regálů uchovávají 80 miliónů dokumentů pocházejících od roku 1492 až do zániku impéria v 19. století. Návštěvní hodiny jsou z důvodu restauračních prací omezené, ale výzkumným pracovníkům je po předchozí domluvě poskytován přístup.

Čtvrť Santa Cruz

Plaza de la Alianza del barrio de Santa Cruz Sevilla España

Bývalé ghetto španělských Židů, kteří byli nuceni opustit Španělsko na konci 15. století  z důvodu inkvizice, je dnes jedním z nejmalebnějších míst v Seville. Od starých hradeb paláce Alcázaru, a dále středověkými klikatými uličkami pojmenovanými třeba Vida y Muerte (život a smrt) dojdete až na malá náměstíčka této čtvrti.
Tato čtvrť patří k nejbohatším v celém městě, co se týče celkového počtu památek, s úzkými  a křivolakými uličkami, které ochrání před sluncem. Objevíte zářící, bílé, vápnem natřené domy a okna s železnými mřížemi, za kterými se mladé dívky cudně skrývaly během večerních schůzek se svými chlapci. Téměř všechny domy mají vnitřní dvůr (patio), často překvapivě rozlehlý, který se v létě stává místem, kde rodina tráví většinu dne.

Basílica de la Macarena Sevilla EspañaBazilika La Macarena
Zde se nachází nejobdivovanější náboženský výjev v celé Andalusii: socha Panny Naděje ze 17. století (Virgen de la Esperanza), všeobecně známá jako La Macarena. Je svatou patronkou všech toreadorů a nejvyšším zpodobením zármutku a dokonalosti matky, která přišla o syna. Muzeum v bazilice vystavuje posvátnou výbavu Panny Naděje a svaté obrazy, které se nosí ve slavnostním procesí během Velikonočního týdnu. V blízkosti baziliky se nachází zbytky arabských hradeb, které v dřívějších dobách chránily město.

Katedrála a Giralda

La Catedral de Sevilla Catedral de Santa Maria

Ohromná katedrála v Seville se nachází na stejném místě, kde kdysi stála hlavní almohádská mešita se starým minaretem. Její součástí je La Giralda torreón principal de la catedral de Sevilla EspañaGiralda, zvonice přestavěná z původního minaretu, pozůstatku zničené mešity. Uvnitř katedrály se skrývají nádherné umělecké a řemeslné poklady, jakými se nemůže pochlubit žádný z velkých španělských kostelů.
Hlavní budova katedrály je jednou z největších na světě, měří 126 metrů na délku a 83 metrů na šířku. Uvnitř katedrály, u jižního vchodu La Puerta de los Príncipes, naleznete hrobku s ostatky nejvýznamnějšího námořníka italského původu ze Sevilly, Kryštofa Kolumba.
Věž Giralda je symbolem Sevilly. Původní minaret byl postaven Araby v letech 1184 až 1197 a dosahuje výšky 76 metrů. Po znovudobytí Španělska křesťany byl minaret přestavěn v roce 1568 na zvonici.

Torre del oro Sevilla EspañaZlatá věž (Torre del oro)

Je další symbolickou památkou Sevilly, postavena v roce 1220 a pojmenována v minulosti pro své kachlové obložení zlaté barvy. Je součástí starých městských hradeb a nachází se na břehu řeky. V křesťanském období sloužila jako správní sídlo námořnictva. Dnes se v ní nachází námořní muzeum, kde najdete různé modely lodí, námořní mapy, kompasy i staré listiny.

Centrum

Calle Sierpes Sevilla España

Skutečné centrum Sevilly se rozprostírá na sever od katedrály. Tvoří ho úzké a klikaté uličky, které ústí vždy na malá náměstí, kde se odpradávna odehrával život. Mezi nejdůležitější patří La Plaza de San Francisco & Calle Sierpes, hlavní veřejné náměstí z dob XVI. století; Plaza Salvador, s mohutným barokním, červeným kostelem; velmi rušné náměstí Alfalfa; a noblesní sídlo Casa de Pilatos, fascinující směsice mudejarské, gotické a renesanční architektury.

Býčí aréna Real Maestranza (Plaza de toros de la Real Maestranza)

Plaza de toros de la Maestranza de Sevilla

Návštěva představení býčích zápasů na nejvyšší úrovni v sevillské býčí aréně by se mohla stát Vaším jedinečným životním zážitkem. Býčí zápasy jsou v Seville i v celé Andalusii velmi oblíbené.Celé představení se odehrává na kruhové aréně, ve které můžete obdivovat nejlepší toreadory z celého Španělska. Pokud ovšem nechcete vidět zakrvavené zvíře, od návštěvy v tom případě odrazujeme.
Býčí aréna v Seville je jednou z nejlepších a nejdůležitějších ve Španělsku, a také pravděpodobně jednou z nejstarších (zahájení stavby 1758). Projděte se po aréně, prohlédněte si „mini-špitál“ pro zraněné toreadory a dejte volný průběh emocím.

 

regresar arriba

siguiente  

Descarga de Responsabilidades: Hemos intentado hacer que la información en este sitio web sea lo más exacta posible, pero es suministrada "como está" y no aceptamos ninguna responsabilidad por alguna perdida, daño o inconveniencia sufrida por alguien cómo resultado de esta información.

Sevillatourist.com es un sitio web propiedad a empresa española Spanish & Internship Consultant S.L. Calle Miguel Bueno Lara, 8, 6-3. info@sevillatourist.com, que está inscrita en el registro oficial de empresas de Málaga (Registro Mercantil) con el siguiente Cif y números de registro (Cif B92896588, Tomo 4437, Libro 3346, Folio 40).


 
Naučte se Španělsky ve Španělsku
    Kursy španelštiny ve Španelsku  


mapa Sevilla
 zvětšit  

 

Úvod | Dějiny Sevilly | Užitečné informace | Mapy Sevilly | Počasí v Seville | Dopravní prostředky

Památky v Seville | Muzea v Seville | Noční život v Seville | Provincie Sevilla | Restaurace