Seville Travel Guide Guía turística de Sevilla Informaţii turistice Sevilla Informazioni Siviglia turismo Sevilla Hauptstadt Information Tourismus Costa del Sol Andalusien Przewodnik po Sewilli Туристический справочник Севильи Guide touristique de Séville Toeristische gids van Sevilla Toeristische gids van Sevilla Sevilla Rejseguide Turistický průvodce Sevillou Informação Sevilla turismo Туристически справочник на Севиля

SEVILLA


 


Sewilla

Okolice Sewilli to miejsca warte obejrzenia.

Retratos de ciudadanos romanos de Italica

Rzymskie ruiny miasta Itálica
Ruiny rzymskiej Italici znajdują się w Santiponce, małym miasteczku oddalonym od centrum Sewilli o 15 km. Pozostałości można oglądać do dziś, a rozciągają się one na pagórkach, które dominują nad równiną rzeki Guadalquivir, około 7 km od Sewilli. Zostało ono założone w 206 r. p.n.e. przez rzymskiego generała Escipiona i służyć miało żołnierzom rannym w walce w pobliskim miasteczku Ilipa Magna (dziejszego Alcalá del Río), podczas drugiej wojny punickiej. Jest to najstarsza rzymska osada na Półwyspie Iberyjskim.

"Sierra Sur"
Znane jest szczególnie jako miejsce do uprawiania sportu na wolnym powietrzu, jak szybowanie w Montellano i wspinaczka w Moron i Algamitas (najwyższy szczyt Sewilli), ale również doskonała na wycieczki piesze, jazdę na rowerze czy konno Via Verde w Coripe, dawnym szlakiem kolejowym, który przebiega pod 26 tunelami w wyjątkowo pięknych okolicach.

Carmona
Położona na równinie rzeki Corbones Carmena jest miastem wyróżniającym się swoją wielkością oraz śladami pozostawionymi przez wiele różnych kultur, które odcisnęły tu swe piętno na przestrzeni jej długiej historii. Jej kościoły, pałace i mury obronne tworzą część dziedzictwa tej historycznej dzielnicy, zdominowanej jednak przez imponujący obraz jej arabskiej fortecy fortress Alcazar del Rey Don Pedro. Jej położenie, zaledwie kilka kilometrów od Sewilli, pozwala cieszyć się tym wspaniałym artystycznym dziedzictwem. Można tu również spróbować wielu potraw znakomitej kuchni andaluzyjskiej, jak również dań typowych dla miasta Sewilli.

Alcala de Guadaira
Miasto Alcala de Guadaira położone jest bliżej centrum Sewilli. Znajduje się tam zamek z 11 wieżami oraz pięknymi sosnami Oromana.

Sanlucar de Barrameda, Doñana
Warto odbyć również rejs od Barrameda do Sanlucar, Doñana na zakręcie rzeki Guadalquivir. Podczas podróży łódź zatrzymuje się w dwóch różnych miejscach Doñana. Pierwszy przystanek to ścieżka, która prowadzi przez piękne tereny parku narodowego. Sanlucar de Barrameda znane jest również z wyśmienitych owoców morza a jego wino manzilla to nieporównywalny z innymi trunkami napój, który uzyskuje swój szczególny słony posmak dzięki wilgotnym zachodnim wiatrom oraz otaczającemu go morskiemu środowisku.

Puebla del río
W Puebla del Rio znajduje się największa w Europie populacja białych łabędzi. Rezerwat, la Cañada de los pájaros, zamieszkiwany jest również przez  wiele gatunków ptaków wodnych.

Sierra Norte
Park Sierra Norte położony jest na północ od Sewilli, na półgórzystym obszarze. Znajduje się tu znacząca populacja zwierząt, w szczególności ssaków, takich jak dzikie koty, wydry, dziki, jelenie, sarny, króliki i zające. Można tu spotkać równie wiele gatunków ptaków, jak sępy, kuropatwy, czarne bociany i orły. W dopływach rzek, w szczególności rzek Huéznar i Viar rośnie wiele gatunków drzew, takie jak jesiony, wierzby i olchy.

Sierra Norte jest idealnym celem wypraw dla ludzi kochających przyrodę, spokój i ciszę, którzy przedkładają prawdziwą Hiszpanię nad masową turystyką wybrzeży.

 

powrót do góry

dalej  

Zwolnienie od odpowiedzialności: Staraliśmy się, aby informacje zawarte na naszej stronie internetowej były jak najbardziej precyzyjne. Jednak informacje są dostarczone w takiej formie tzw. "tak jest" i nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za straty, uszkodzenia czy niedogodności, które mogą spotkać kogokolwiek w wyniku dostarczonej infomacji.

Sevillatourist.com es un sitio web propiedad a empresa española Spanish & Internship Consultant S.L. Calle Miguel Bueno Lara, 8, 6-3. info@sevillatourist.com, que está inscrita en el registro oficial de empresas de Málaga (Registro Mercantil) con el siguiente Cif y números de registro (Cif B92896588, Tomo 4437, Libro 3346, Folio 40).


 
Kursy hiszpańskiego w Hiszpanii
    Kursy hiszpańskiego w Hiszpanii  


Mapa Sewilli
 Powiększenie obrazu  

Wprowadzenie | Historia Sewilli | Przydatne informacje | Mapy Sewilli | Pogoda | Środki transportu | Zabytki Sewilli | Muzea Sewilli

Życie nocne Sewilli | Prowincja Sewilli | Restauracje